- Vispārīgie noteikumi
- Biedrības nosaukums ir „Latvijas Sistēmisko un ģimenes psihoterapeitu biedrība” (turpmāk tekstā – Biedrība), nosaukuma saīsinājums – LSĢPB). Biedrības nosaukums angliski – „Latvian association of Systemic and family Psychotherapists” (saīsināti – LASFP), vācu valodā – „Die Lettische Geselschaft für Systemische Therapie und Familienttherapie (saīsināti – LGSFT), krievu valodā – Ассоциация Системнои и семейнои терапии Латвии (saīsināti – АССTЛ).
- Biedrība ir nodibināta uz nenoteiktu laiku.
- Biedrība darbojas atbilstoši Latvijas Republikā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un šiem statūtiem.
- Biedrībai ir pastāvīgs zīmogs, simbolika un sarakstes veidlapa.
- Biedrības mērķi
- Biedrības mērķi ir:
- veicināt sistēmiskās un ģimenes psihoterapijas attīstību Latvijā,
- veicināt sabiedrības izpratni par ģimenes attiecību jautājumiem, sistēmisko pieeju,
- apvienot sistēmiskos, ģimenes psihoterapeitus un sistēmiskos supervizorus vienotā profesionālā organizācijā, veicinot profesionālās pieredzes apmaiņu,
- organizēt un atbalstīt pasākumus, kas vērsti uz sistēmiskās un ģimenes psihoterapijas popularizēšanu,
- aizstāvēt Latvijas sistēmisko, ģimenes psihoterapeitu un sistēmisko supervizoru profesionālās intereses,
- izstrādāt, realizēt, uzturēt apmācības un profesionālos standartus sistēmiskajā un ģimenes psihoterapijā Latvijā, saskaņā ar Latvijas Psihoterapeitu biedrības (LPB), Eiropas Ģimenes psihoterapeitu asociācijas (EFTA) un Eiropas Psihoterapeitu Asociācijas (EPA) standartiem,
- veikt sistēmisko, ģimenes psihoterapeitu un sistēmisko supervizoru sertifikāciju, veidot sistēmisko, ģimenes psihoterapeitu un sistēmisko supervizoru reģistru,
- veicināt Latvijas sistēmisko, ģimenes psihoterapeitu un sistēmisko supervizoru ētikas principu ievērošanu,
- sadarboties ar valsts, pašvaldību, sabiedriskām, reliģiskām, saimnieciskām organizācijām un uzņēmumiem, kā arī privātpersonām Latvijā un ārzemēs,
- izplatīt informāciju par savu darbību, nodarboties ar izdevējdarbību un veikt citu publisko darbību,
- veicināt pētniecisko darbību sistēmiskajā un ģimenes psihoterapijā.
- Biedrības mērķi ir:
- Biedrības biedri, Goda biedri un Atbalstītāji, to iestāšanās un izstāšanās priekšnoteikumi
- Biedrībā var iestāties jebkuras rīcībspējīgas fiziskas personas, kurām ir uzsākta vai pabeigta augstākā izglītība sistēmiskajā un/vai ģimenes psihoterapijā vai sistēmiskajā supervīzijā.
- Lai iestātos biedrībā, persona iesniedz noteiktas formas rakstisku pieteikumu, kurā apliecina, ka ir iepazinies ar Biedrības statūtiem un apņemas tos pildīt, kā arī sekmēt Biedrības mērķu īstenošanu.
- Pieteikuma formu, iestāšanās nosacījumus un tam klāt pievienojamo dokumentu sarakstu nosaka Biedrības valde.
- Lēmumu par biedra uzņemšanu Biedrībā pieņem valde. Valdei pieteicēja lūgums ir jāizskata tuvākās sēdes laikā, taču ne ilgāk kā 1 (viena) mēneša laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas brīža. Uz valdes sēdi, kurā izskata pieteicēja lūgumu, tiek uzaicināts pieteicējs ar iespēju viņam izteikt savu viedokli. Pieteicēja neierašanās nav šķērslis valdes lēmuma pieņemšanai. Valdei motivēts lēmums jāpaziņo pieteicējam, nosūtot to elektroniski uz pieteicēja pieteikumā norādīto e-pasta adresi, parakstot ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu, vai ierakstītā vēstulē uz pieteikumā norādīto pieteicēja pasta adresi, 5 (piecu) dienu laikā no tā pieņemšanas brīža.
- Ja valde pieņem lēmumu par atteikumu uzņemt biedru, pieteicējam ir tiesības valdes lēmumu par atteikumu pieteicēju uzņemt Biedrībā par biedru, rakstveidā pārsūdzēt biedru sapulcei. Ja arī biedru sapulce noraida pieteicēja pieteikumu, pieteicējs nav uzņemts par Biedrības biedru, un viņš var iesniegt atkārtotu pieteikumu ne ātrāk kā pēc 1 (viena) gada.
- Biedrs var jebkurā laikā izstāties no Biedrības, rakstveidā par to paziņojot valdei.
- Biedru var izslēgt no Biedrības, pamatojoties uz valdes lēmumu, ja:
- biedrs nav nomaksājis biedra naudu līdz nākamā kalendāra gada beigām,
- biedrs nepienācīgi pilda Biedrības sapulces un valdes lēmumus,
- biedrs nepienācīgi pilda savus pienākumus un uzņemtās saistības,
- biedrs neievēro Biedrības profesionālās Ētikas kodeksu,
- biedrs veic citu darbību, kas ir pretrunā ar šajos statūtos noteikto.
- Ar nepienācīgu pienākumu pildīšanu saprot regulāras (sistemātiskas) biedra darbības, kas rada noteiktas tiesiskas sekas, kavē lēmuma pieņemšanu vai nodara kaitējumu vai zaudējumus Biedrībai.
- Jautājumu par Biedrības biedra izslēgšanu valde izskata tuvākās sēdes laikā, uzaicinot izslēdzamo biedru un dodot viņam iespēju izteikt savu viedokli. Izslēdzamā biedra neierašanās nav šķērslis valdes lēmuma pieņemšanai. Valdei lēmums par biedra izslēgšanu no biedrības un šā lēmuma motivācija jāpaziņo rakstveidā izslēdzamajam biedram 5 (piecu) dienu laikā no tā pieņemšanas dienas.
- Biedram ir tiesības prasīt jautājuma par biedra izslēgšanu no Biedrības pārskatīšanu biedru sapulcē, rakstveidā biedru sapulcei pārsūdzot valdes pieņemto lēmumu par biedra izslēgšanu.
- Ikviens Biedrības biedrs var iesniegt valdei lūgumu un pamatojumu par fiziskas personas uzņemšanu vai esošā biedra iecelšanu Goda biedra statusā. Personu Goda biedra statusā ieceļ valde.
- Par Goda biedru var tikt iecelta fiziska persona, kura ar savu zinātnisko vai praktisko darbību ir īpaši sekmējusi Biedrības mērķu sasniegšanu.
- Fiziskā persona, kura vēlas atbalstīt Biedrību tās mērķu un uzdevumu sasniegšanā, var kļūt par Biedrības Atbalstītāju, iesniedzot valdei lūgumu un pamatojumu. Personu Atbalstītāja statusā ieceļ valde.
- Goda biedrs vai Atbalstītājs var jebkurā laikā izstāties no Biedrības rakstveidā paziņojot par to valdei.
- Personai izstājoties no Biedrības vai arī, ja biedrs šajos statūtos noteiktajos gadījumos tiek izslēgts no Biedrības, iestāšanās nauda un samaksātā biedra nauda vai ieguldītā, ziedotā manta, nauda netiek atmaksāta/atgriezta.
- Biedru, Goda biedru un Atbalstītāju tiesības un pienākumi
- Biedrības biedriem ir tiesības:
- vēlēt un tikt ievēlētam Biedrības pārvaldes, izpildes un revīzijas institūcijās,
- piedalīties biedru sapulcēs (vai deleģēt pārstāvjus) un citos Biedrības organizētajos pasākumos,
- saņemt informāciju par Biedrības darbību, tai skaitā iepazīties ar visu Biedrības dokumentāciju, t.sk. institūciju protokoliem, lēmumiem un rīkojumiem,
- apspriest Biedrības pārvaldes un izpildinstitūciju darbu, izteikt priekšlikumus par to darbības uzlabošanu,
- statūtos paredzētajā kārtībā pieprasīt Biedrības biedru sapulces vai valdes ārkārtas sēdes sasaukšanu ar savu izvirzīto darbu kārtību,
- biedriem ir tiesības balsot biedru sapulcē.
- Biedrības biedru pienākumi:
- ievērot Biedrības statūtus un normatīvo aktu prasības, pildīt biedru sapulces un valdes lēmumus,
- regulāri maksāt biedra naudu,
- ar savu aktīvu darbību atbalstīt Biedrības mērķu un uzdevumu realizēšanu,
- ievērot profesionālo ētiku.
- Pamatotu iemeslu dēļ konkrētas saistības biedram var noteikt ar biedru sapulces vai valdes lēmumu. Nosakot, grozot vai izbeidzot biedram saistības, kas atšķiras no citu biedru saistībām, ir nepieciešama šā biedra piekrišana.
- Goda biedru tiesības:
- saņemt informāciju par Biedrības darbību, tai skaitā iepazīties ar visu Biedrības institūciju protokoliem, lēmumiem un rīkojumiem,
- piedalīties visos Biedrības organizētajos pasākumos, iesniegt priekšlikumus par Biedrības darbību un tās uzlabošanu,
- Goda biedriem ir tiesības piedalīties biedru sapulcē bez tiesībām balsot biedru sapulcē.
- Goda biedru pienākumi:
- ievērot Biedrības statūtus un pildīt biedru kopsapulces un valdes lēmumus,
- ar savu aktīvu līdzdarbību atbalstīt Biedrības mērķu un uzdevumu realizēšanu,
- ievērot profesionālo ētiku.
- Ar biedru sapulces vai valdes lēmumu nosakot Goda biedram saistības, kas atšķiras no citu Goda biedru saistībām, ir nepieciešama šī Goda biedra piekrišana.
- Atbalstītāja tiesības:
- saņemt informāciju par Biedrības darbību, tai skaitā iepazīties ar visu Biedrības institūciju protokoliem, lēmumiem un rīkojumiem,
- piedalīties visos Biedrības organizētajos pasākumos, iesniegt priekšlikumus par Biedrības darbību un tās uzlabošanu,
- piedalīties biedru sapulcē bez tiesībām balsot biedru sapulcē.
- Atbalstītāja pienākumi:
- ievērot Biedrības statūtus un pildīt biedru kopsapulces un valdes lēmumus,
- regulāri maksāt Atbalstītāja naudu,
- ar savu aktīvu līdzdarbību atbalstīt Biedrības mērķu un uzdevumu realizēšanu,
- ievērot profesionālo ētiku.
- Ar biedru sapulces vai valdes lēmumu nosakot Atbalstītājam saistības, kas atšķiras no citu Atbalstītāju saistībām, ir nepieciešama šī Atbalstītāja piekrišana.
- Biedrības biedriem ir tiesības:
- Biedrības biedru sapulce
- Biedrības augstākā pārvaldes institūcija (lēmējinstitūcija) ir biedru sapulce. Biedru sapulci veido visu Biedrības biedru kopums.
- Kārtējās biedru sapulces sasauc valde pēc nepieciešamības, bet ne retāk kā 1 (vienu) reizi gadā ne vēlāk kā līdz 31.martam. Par biedru sapulces sasaukšanas laiku, tās norises vietu un darba kārtību Biedrības valde paziņo Biedrības biedriem rakstiski pa pastu vai elektroniskā veidā, parakstoties ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu, ne vēlāk kā 14 (četrpadsmit) dienas pirms paredzētās biedru sapulces datuma.
- Ārkārtas biedru sapulces nekavējoties sasauc valde saskaņā ar statūtiem uz valdes priekšsēdētāja, valdes, revidenta vai vienas desmitās daļas biedru rakstiska pieprasījuma, kurā norādīts sasaukšanas iemesls.
- Biedru sapulce ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no biedriem, ja statūtos vai Latvijas Republikas normatīvajos aktos nav noteikts citādāk. Ja uz biedru sapulci neierodas lemt tiesīgs biedru skaits, tad, valde ne vēlāk kā pēc piecām nedēļām, ievērojot statūtu 5.2.punktā noteikto, no jauna sasauc atkārtotu biedru sapulci ar tādu pašu darba kārtību. Šādā gadījumā, biedru sapulce ir tiesīga pieņemt lēmumus neatkarīgi no klātesošo biedru skaita, ar nosacījumu, ka tajā piedalās vismaz divi biedri.
- Lai izlemtu jautājumu par Biedrības statūtu grozīšanu, ir nepieciešams, lai biedru sapulcē piedalās vairāk nekā puse no biedriem. Biedru sapulces lēmums par biedrības darbības izbeigšanu ir pieņemts, ja par to nobalso vairāk nekā divas trešdaļas no klātesošajiem biedriem.
- Biedru sapulces lēmumi ir spēkā, ja par tiem nobalsots ar klātesošo Biedrības biedru vairākumu, izņemot gadījumus, kad Biedrības statūtos ir noteikts cits nepieciešamais balsu skaits. Balsošana biedru sapulcē notiek atklāti, izņemot gadījumus, kad aizklātu balsošanu pieprasa kaut viens no Biedrības biedriem.
- Biedru sapulci atklāj un vada Biedrības valdes priekšsēdētājs, bet viņa prombūtnes gadījumā cits valdes loceklis, ko valdes locekļi izvirzījuši no sava vidus.
- Biedru sapulces sākuma daļā tiek iecelts protokolists, balsu skaitītājs.
- Biedru sapulces protokolu paraksta biedru sapulces vadītājs un protokolists.
- Biedru sapulces protokoli ir biedriem atklāti dokumenti. Tie glabājas Biedrības lietā administrācijas atrašanās vietā.
- Biedru sapulces kompetencē ir :
- lemt jautājumus par Biedrības statūtu grozīšanu,
- lemt jautājumus par Biedrības darbības izbeigšanu, turpināšanu vai reorganizāciju,
- lemt par valdes locekļu, valdes priekšsēdētāja, Sertifikācijas komisijas locekļu, Ētikas komisijas locekļu un Revīzijas komisijas ievēlēšanu un atsaukšanu pirms to pilnvaru termiņa beigām,
- sniegt piekrišanu vai iebildumus valdei saistībā ar statūtu 6.7.6. -6.7.8.punktā noteikto,
- lemt par valdes locekļu, Sertifikācijas komisijas locekļu, Ētikas komisijas locekļu atalgojumu,
- apstiprināt un grozīt noteikumus, kurus savā darbībā jāievēro Biedrības biedriem, Biedrības valdei, Sertifikācijas komisijai, Ētikas komisijai, Revīzijas komisijai,
- uzraudzīt Biedrības valdes, Sertifikācijas komisijas, Ētikas komisijas un Revīzijas komisijas darbību.
- apstiprināt biedrības Ētikas kodeksu vai tā grozījumus,
- apstiprināt Sertifikācijas nolikumu vai tā grozījumus,
- izvirzīt pārstāvjus Latvijas Psihoterapeitu biedrības valdē, Latvijas Psihoterapeitu biedrības Sertifikācijas komisijā un Latvijas Psihoterapeitu biedrības Ētikas komisijā.
- Biedru sapulce ir tiesīga lemt jebkuru citu Biedrības darbības jautājumu, kas ietilpst valdes kompetencē, ja to pieprasa valde, vismaz trīs Biedrības biedri vai Revīzijas komisija.
- Katram biedram biedru sapulcē ir viena balss. Biedram nav balsstiesību, ja biedru sapulce lemj par darījuma noslēgšanu ar šo biedru vai prasības celšanu vai lietas izbeigšanu pret šo biedru.
- Biedru sapulce tiek protokolēta. Protokolā norāda:
- biedrības nosaukumu;
- institūciju (personu), kura sasauc biedru sapulci;
- biedru sapulces norises vietu un laiku;
- laiku, kad biedriem paziņots par biedru sapulces sasaukšanu, un paziņošanas veidu;
- biedrības kopējo biedru skaitu un, ja sapulcē saskaņā ar biedrības statūtiem piedalās biedru pārstāvji, — biedru pārstāvju kopējo skaitu, kāds nepieciešams, lai būtu pārstāvēti visi biedri;
- sapulcē klātesošo biedru (biedru pārstāvju) skaitu;
- darba kārtības jautājumus;
- darba kārtības jautājumu apspriešanas gaitu un saturu;
- balsošanas rezultātus, norādot balsu skaitu “par” vai “pret” par katru lēmumu;
- pieņemtos lēmumus.
- Biedrības valde
- Biedrības izpildinstitūcija ir valde.
- Valde vada un pārstāv Biedrību.
- Biedrības valdi uz 2 (diviem) gadiem ievēl biedru sapulce. Valde sastāv no 7 (septiņiem) valdes locekļiem. Valdes priekšsēdētāju no valdes locekļu vidus uz 2 (diviem) gadiem ievēl biedru sapulce.
- Visiem valdes locekļiem ir pārstāvības tiesības. Valdes priekšsēdētājs pārstāv Biedrību atsevišķi, pārējie valdes locekļi pārstāv Biedrību tikai kopīgi ar vēl vienu valdes locekli.
- Valdes locekļu pienākums ir piedalīties valdes sēdēs un izskatīt Biedrības darbības jautājumus, kas ir valdes kompetencē. Par darbu valdē tās locekļi nesaņem atlīdzību, izņemot gadījumu, ja biedru sapulce ir noteikusi atlīdzību valdes locekļiem par amata pienākumu izpildi.
- Ja valdes loceklis 1 (viena) gada laikā piedalījies mazāk nekā pusē no visām notikušajām valdes sēdēm, tad tuvākā biedru sapulce pēc valdes locekļa paskaidrojuma uzklausīšanas ir tiesīga lemt par šī valdes locekļa izslēgšanu no biedrības valdes. Ja valdes loceklis no valdes tiek izslēgts, tad tuvākajā valdes sēdē valde apstiprina amatā valdes locekli no ievēlētajiem valdes kandidātiem.
- Valdes kompetencē ir:
- pārzināt un vadīt Biedrības lietas, pārvaldīt Biedrības mantu un rīkoties ar tās līdzekļiem atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, Biedrības statūtiem, biedru sapulces un citu institūciju lēmumiem,
- organizēt Biedrības grāmatvedības uzskaiti atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, Biedrības statūtiem, biedru sapulces lēmumiem,
- apstiprināt Biedrības organizatorisko struktūru,
- nodrošināt biedru sapulces sasaukšanu un organizēt tās darbu,
- iesniegt priekšlikumus biedru sapulcei par izmaiņām Biedrības statūtos,
- lemt par Biedrības iesaistīšanos citās biedrībās, nodibinājumos, par personu pilnvarošanu Biedrības pārstāvēšanai šajās organizācijās, par to iepriekš saņemot biedru sapulces rakstisku piekrišanu,
- lemt par kapitālsabiedrību dibināšanu, un kapitālsabiedrību pamatkapitāla daļu (akciju) iegūšanu un atsavināšanu, apgrūtināšanu ar lietu tiesībām, par personu pilnvarošanu Biedrības interešu pārstāvēšanai kapitālsabiedrībās, par to iepriekš saņemot biedru sapulces rakstisku piekrišanu,
- lemt par nekustamo īpašumu iegūšanu, apgrūtināšanu ar lietu tiesībām vai atsavināšanu, par to iepriekš saņemot biedru sapulces rakstisku piekrišanu,
- lemt par jaunu Biedrības biedru uzņemšanu un izslēgšanu;
- izskatīt biedru sapulcē pieņemamo lēmumu projektus un apstiprināmo dokumentu projektus un sniegt rekomendācijas biedru sapulcei,
- sasaukt biedru sapulci saskaņā ar šiem Statūtiem un Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem,
- lemt par Biedrības darbības stratēģiskajiem uzdevumiem un apstiprināt Biedrības ikgadējos darbības plānu,
- apstiprināt Biedrības budžetu un tā grozījumus,
- apstiprināt Biedrības darbības gada pārskatu,
- apstiprināt Biedrības simboliku,
- lemt par Biedrības struktūrvienību izveidošanu, reorganizēšanu vai darbības izbeigšanu,
- lemt par biedru, Atbalstītāju naudas, sertifikācijas, iestāšanās naudas apmēra noteikšanu,
- lemt pat atlaižu piemērošanu biedru naudai,
- izskatīt jautājumus, kas saistīti ar Biedrības budžetā paredzēto līdzekļu un materiālo vērtību izlietošanu,
- izstrādāt un apstiprināt Biedrības darbību reglamentējošos normatīvos dokumentus,
- lemt par citiem Biedrības darbības jautājumiem, kuri statūtos nav attiecināmi uz biedru sapulces vai Revīzijas komisijas izpildu kompetenci,
- veikt citus nepieciešamos pienākumus Biedrības darbības sekmīgai nodrošināšanai.
- Valdes sēdes sasauc valdes priekšsēdētājs. Valdes sēdes var tikt sasauktas, ja to pieprasa kāds no valdes locekļiem. Pieprasot valdes sēdes sasaukšanu, attiecīgais valdes loceklis norāda sēdes sasaukšanas iemeslu un sēdē izskatāmos jautājumus. Valdes priekšsēdētājam valdes sēde jāsasauc ne vēlāk kā vienas nedēļas laikā pēc rakstiska pieprasījuma saņemšanas. Valdes sēdes ir atklātas, izņemot gadījumu, ja kāds no valdes locekļiem pieprasa noturēt slēgtu valdes sēdi, un valde par to nobalso.
- Valdes sēdes tiek sasauktas pēc nepieciešamības, bet ne retāk kā vienu reizi ceturksnī.
- Valdes ir tiesīga lemt, ja tajās piedalās vairāk kā puse valdes locekļu. Lēmumus valde pieņem balsojot. Lēmumi tiek pieņemti ar klātesošo valdes locekļu vienkāršu balsu vairākumu, izņemot, ja statūtos noteikt lielāks kvorums.
- Valdes sēde, kurā ir paredzēts izskatīt jautājumus, kas saistīti ar nekustamā īpašuma iegūšanu, atsavināšanu un apgrūtināšanu ar lietu tiesībām vai Biedrības budžeta apstiprināšanu, ir lemttiesīga, ja tajā piedalās visi valdes locekļi, lēmums ir pieņemts, ja par to nobalso visi valdes locekļi. Ja kaut viens valdes loceklis balso „pret“, lēmums nav pieņemts.
- Visas valdes sēdes tiek protokolētas. Katru valdes sēdes protokolu saskaņo un paraksta visi valdes sēdē klāt bijušie valdes locekļi. Valdes sēžu protokoli ir pieejami visiem Biedrības biedriem, Atbalstītājiem un Goda biedriem.
- Ņemot vērā darba apjomu un finansiālo pamatotību, valde ir tiesīga Biedrības ikdienas darba nodrošināšanai izveidot izpildinstitūciju, noteikt tās struktūru, kā arī pieņem darbā algotus darbiniekus izpildinstitūcijas funkciju izpildes nodrošināšanai.
- Valdes var izveidot sekcijas, komisijas un darba grupas atsevišķu jautājumu risināšanai, problēmu pētīšanai un lēmumu sagatavošanai, un apstiprina to sastāvu.
- Valde ir tiesīga pieņemt lēmumus bez sēdes sasaukšanas, ja visi valdes locekļi rakstveidā nobalso par lēmuma pieņemšanu. Valdes loceklim tiek nosūtīti lēmuma projekti, norādot termiņu atbilžu iesniegšanai. Valdes sēdes protokolam pievieno saņemtās rakstveida atbildes ( vēstule, e-pasta vēstule u.c.)
- Biedrības valde savus pienākumus pilda bez atlīdzības. Par atsevišķu uzdevumu veikšanu valdes locekļiem var tikt izmaksāta izdevumu kompensācija un/vai atlīdzība par darbu, kas nav saistīts ar valdes locekļa pienākumu veikšanu valdes noteiktajā kārtībā.
- Valdes locekļi ir solidāri atbildīgi par zaudējumiem, kas nodarīti Biedrībai viņu vainas dēļ.
- Valdes priekšsēdētāja pienākumi:
- sasaukt valdes sēdes un tās vadīt,
- pārstāvēt Biedrību attiecībās ar trešajām personām (valsts un pašvaldības iestādēs un citās organizācijās, t.sk. ārzemju un starptautiskās organizācijās),
- Biedrības vārdā parakstīt līgumus, vienošanās, rezolūcijas un citus dokumentus,
- informēt valdi un biedru sapulci par pārskata periodā paveikto,
- nodrošināt biedru sapulces lēmumu izpildi;
- pārraudzīt valdes lēmumu izpildi;
- organizēt Biedrības darbību atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem un Biedrības iekšējiem saistošajiem dokumentiem;
- pieņemt Biedrības biedru iesniegumus un nodot tos izskatīšanai valdei;
- izplatīt Biedrības biedriem informāciju par Biedrības darbību;
- iecelt valdes sēžu protokolētāju.
- Valdes priekšsēdētāja pienākumus tā prombūtnes laikā izpilda un Biedrību pārstāv valdes priekšsēdētāja pilnvarots valdes loceklis.
- Valdes sastāvs tās pilnvaru laikā var mainīties, ja:
- kāds no ievēlētajiem valdes locekļiem vēršas pie Biedrības ar paziņojumu par valdes locekļa amata atstāšanu,
- biedru sapulce kādu no ievēlētajiem valdes locekļiem pilnvaru termiņa laikā ir atsaukusi no amata Latvijas Republikas normatīvajos aktos vai statūtos noteiktajā kārtībā.
- Valdes locekļu ievēlēšana vai atsaukšana tiek veikta Latvijas Republikas normatīvajos aktos un statūtos noteiktā kārtībā.
- Valdes loceklim nav tiesību nodot savas pilnvaras trešajām personām.6.23. Ja kāds no valdes locekļiem valdes darbības pilnvaru laikā nepilda Statūtos noteiktos valdes locekļa pienākumus, valde valdes sēdē izanalizē radušos situāciju un sagatavo biedru sapulcei informāciju par radušos situāciju un organizē ārkārtas biedru sapulces sasaukšanu ar darba kārtības jautājumu par valdes locekļa (priekšsēdētāja) atsaukšanu no amata.
- Valdes locekļa ievēlēšana vai viņa pilnvaru izbeigšanās piesakāma ierakstīšanai biedrību un nodibinājumu reģistrā, pieteikumam pievienojot biedru sapulces protokola izrakstu ar lēmumu par valdes locekļa ievēlēšanu, pievienojot tam valdes locekļa rakstveida piekrišanu būt par valdes locekli, vai viņa atsaukšanu.
- Biedrības profesionālās institūcijas.
- Biedrības profesionālās institūcijas ir Sertifikācijas komisija un Ētikas komisija, kuras uz 2 (diviem) gadiem ievēl biedru sapulce šādā skaitliskā sastāvā:
- Sertifikācijas komisija ( 5 locekļi),
- Ētikas komisija (3 locekļi).
- Biedrības profesionālo institūciju sastāvā nedrīkst būt Biedrības biedru sapulces priekšsēdētājs un Biedrības valdes priekšsēdētājs, biedrības valdes locekļi.
- Biedrības profesionālās institūcijas pēc visu locekļu ievēlēšanas katra no savas institūcijas vidus ievēl priekšsēdētāju un tā vietnieku un par to paziņo Biedrības valdei.
- Sertifikācijas komisijas un Ētikas komisijas locekļu pienākums ir piedalīties Sertifikācijas komisijas un Ētikas komisijas sēdēs un izskatīt Biedrības darbības jautājumus, kas ir profesionālo institūciju kompetencē.
- Par darbu Sertifikācijas komisijā un Ētikas komisijā tās locekļi nesaņem atlīdzību, izņemot gadījumu, ja biedru sapulce ir noteikusi atlīdzību profesionālo institūciju locekļiem par amata pienākumu izpildi.
- Sertifikācijas komisijas kompetence:
- nodrošināt Sertifikācijas komisijas sēžu protokolēšanu,
- sniegt atskaites valdei un biedru sapulcei par pārskata periodā paveikto,
- nodrošināt biedru sapulces un/vai biedrības valdes lēmumu izpildi,
- izstrādāt izglītības prasības sistēmiskajā un ģimenes psihoterapijā,
- izstrādāt sertifikācijas nolikumu vai tā izmaiņas sistēmiskajā un ģimenes psihoterapijā,
- izstrādāt sertifikācijas kārtību un nodrošināt tās izpildi,
- pēc biedru sapulces un/vai valdes pieprasījuma sagatavot izvērtējumu biedru Atbalstītāju, Goda biedru atbilstībai uzņemšanas prasībām un sertifikātu izsniegšanai,
- izvērtēt sistēmiskās un ģimenes psihoterapijas mācību programmas, t.sk. to atbilstību Latvijas Psihoterapeitu biedrības noteiktiem standartiem.
- Ētikas komisijas kompetence:
- nodrošināt Ētikas komisijas sēžu protokolēšanu,
- sniegt atskaites valdei un biedru sapulcei par pārskata periodā paveikto,
- nodrošināt biedru sapulces un /vai biedrības valdes lēmumu izpildi,
- pārraudzīt Biedrībā ar ētiku saistītos jautājumus,
- izstrādāt Biedrības ētikas dokumentus (kodeksu, sūdzību izskatīšanas kārtību, u.c.), regulāri pārraudzīt to atbilstību mūsdienu situācijai,
- konsultēt, informēt un izglītot biedrības biedrus, Atbalstītājus un Goda biedrus vai citus interesentus par ētikas jautājumiem,
- nodrošināt sūdzību izskatīšanu procesu. Pēc biedru sapulces un/vai valdes pieprasījuma izskatīt iesniegtās sūdzības par biedrības biedriem un izveidot sūdzības izskatīšanas komisiju atbilstoši apstiprinātajai Ētikas komisijas kārtībai.
- Biedrības profesionālās institūcijas ir Sertifikācijas komisija un Ētikas komisija, kuras uz 2 (diviem) gadiem ievēl biedru sapulce šādā skaitliskā sastāvā:
- Biedrības revīzijas komisija
- Biedrības saimniecisko un finansiālo darbību kontrolē Revīzijas komisija, ko ievēl Biedru sapulce ar vienkāršu balsu vairākumu uz 2 (gadiem) gadiem.
- Revīzijas komisija sastāv no 3 (trīs) Revīzijas komisijas locekļiem.
- Revīzijas komisijas lēmums ir pieņemts, ja par to nobalso vismaz 2 (divi) Revīzijas komisijas locekļi. Revīzijas komisijas sēdes tiek protokolētas.
- Revīzijas komisijā nevar tikt ievēlēts Biedrības valdes priekšsēdētājs un valdes locekļi.
- Biedrība ir tiesīga saimnieciskās un finansiālās darbības kontrolei pieaicināt zvērinātu revidentu.
- Revīzijas komisijas locekļi paši vai kopā ar zvērinātu revidentu, kurš veic Biedrības ikgadējās gada pārskata revīzijas, pārbauda Biedrības saimniecisko un finansiālo darbību un veic grāmatvedības revīziju ne retāk kā 1 (vienu) reizi gadā.
- Revīzijas komisijai ir jāziņo Biedrības valdei un biedru sapulcei par Biedrības darbā konstatētajām nepilnībām un pārkāpumiem.
- Revīzijas komisijas locekļiem ir tiesības iesniegt bedru sapulcei un valdei priekšlikumus
- Revīzijas komisijai ir tiesības:
- apskatīt un revidēt visu Biedrības mantu un pārbaudīt Biedrības darbu,
- dod atzinumu par Biedrības budžeta izpildi un gada pārskatu,
- izvērtēt Biedrības grāmatvedības un lietvedības darbu,
- sniegt ieteikumus Biedrības finanšu un saimnieciskās darbības uzlabošanai,
- jebkurā laikā īstenot neatliekamos kontroles un pārbaudes pasākumus.
- Revīzijas komisija finanšu gada beigās sastāda ziņojumu, kurā dod atzinumu par gada pārskata sastādīšanas pareizību un par biedrības finansiālās darbības atbilstību biedru sapulces lēmumiem un valdes apstiprinātajiem Biedrības gada budžetam.
- Revīzijas komisija savu darbību veic saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
- Biedrības struktūrvienības
- Saskaņā ar valdes lēmumu Biedrībai var tikt izveidotas teritoriālās un citas struktūrvienības.
- Struktūrvienības darbību, tiesības un pienākumus, kā arī attiecības ar Biedrību regulē struktūrvienības nolikums, ko apstiprina Biedrības valde.
- Biedrības līdzekļi, to veidošana un izlietošanas kārtība.
- Biedrības līdzekļus veido:
- Biedru, Atbalstītāju iestāšanās naudas,
- ikgadējie biedru, Atbalstītāju naudas maksājumi,
- juridisko un fizisko personu ziedojumi,
- Ieņēmumi no Biedrības rīkotajiem pasākumiem un saimnieciskās darbības,
- naudas līdzekļi, vērtspapīri un materiālās vērtības, kas saņemtas no citām juridiskām un fiziskām personām normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā,
- sertifikācijas naudas,
- citi ienākumi no finansēšanas avotiem, kas nav aizliegti ar normatīvajiem aktiem.
- Biedrības līdzekļi tiek izlietoti:
- Biedrības darbības mērķu īstenošanai,
- Biedrības algoto darbinieku darba apmaksai;
- grāmatu, brošūru, žurnālu, speciālo preses izdevumu, mācību metodisko un zinātnisko darbu izdošanai, iegādei un izmantošanai,
- stipendijām, prēmijām un pabalstiem,
- mācību un profesionālo komandējumu apmaksai,
- citu izdevumu segšanai, kas saistīti ar Biedrības darbības nodrošināšanu.
- Biedrība ar saviem līdzekļiem un mantu ir tiesīga veikt visus normatīvajos aktos paredzētos civiltiesiskos darījumus.
- Biedrības saimnieciskās darbības gads atbilst kalendārajam gadam.
- Par Biedrības līdzekļu izmantošanu atbild valde, bet kontroli – Revīzijas komisija.
- Biedrības valde apstiprina:
- iestāšanās naudas apmēru,
- Biedrības biedru, Atbalstītāju ikgadējās naudas apmēru,
- sertifikācijas naudas apmēru.
- Biedrības līdzekļus veido:
- Biedrības darbības izbeigšana un reorganizācija
- Biedrības darbība izbeidzas:
- ar biedru sapulces lēmumu par darbības izbeigšanu,
- 11.1.2.biedru skaitam samazinoties līdz vienam biedram,
- 12.1.3. ar tiesas spriedumu.
- Lēmums par Biedrības reorganizāciju pieņemams gadījumos, kad tā pievienojas citai organizācijai, apvienojas ar citu organizāciju vai sadalās, dibinot jaunas biedrības.
- Biedru sapulces lēmums par Biedrības darbības izbeigšanu ir pieņemts, ja par to nobalso vairāk nekā divas trešdaļas no klātesošajiem biedriem. Ja biedru skaits samazinās līdz vienam biedram, lēmumu par darbības izbeigšanu pieņem biedrības valde.
- Biedrības darbības izbeigšana (likvidācija) un reorganizācija veicama normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
- Ja Biedrība tiek likvidēta, tās manta tiek sadalīta saskaņā ar nolikumu, ko izstrādā valde, paredzot mantas sadales kārtību šādā gadījumā (piemēram, ziedot konkrētas programmas realizācijai, labdarības mērķiem, novēlēt profesionālajām asociācijām). Pēc biedru sapulces akcepta mantas sadales nolikumam Biedrības manta sadalāma nolikumā paredzētajā kārtībā.
- Biedrības likvidēšanas gadījumā tās mantu un finanšu līdzekļus nedrīkst sadalīt Biedrības biedriem.
- Biedrības darbība izbeidzas:
Statūtu jaunā redakcija apstiprināta Biedrības biedru sapulcē 2014.gada 25.aprīlī.